09022220542
  Parsianvisa1@gmail.com

اطلاعات عمومی درباره هلند

یکشنبه, 03 تیر 1397 ساعت 06:44
این مورد را ارزیابی کنید
(10 رای‌ها)

اطلاعات عمومی درباره هلند


هلند کشوری است کوچک از قلمروهای پادشاهی هلند در شمال غربی اروپا با بیش از شانزده  و نیم میلیون نفر جمعیت. این کشور با کشورهائی نظیر بلژیک، فرانسه و آلمان همسایه می باشد.
کشور هلند جزو کشورهای حوزه شینگن بوده و از قدیمیترین کشورهای عضو اتحادیه اروپاست و جایگاه خوبی در بسیاری از رتبه بندی های برتر اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی در جهان دارد.
پایتخت هلند شهر آمستردام است. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به‌شمار می‌رود. به دلیل تجمع ساختمانهای اداری و وزارتخانه های این کشور در شهر لاهه، این شهر به پایتخت اداری هلند تبدیل شده است.


زبان رسمی
زبان رسمی در هلند، هلندی می باشد. اما زبان هائی نظیر انگلیسی، فرانسوی و آلمانی به طور گسترده ای از سوی ساکنان این کشور صحبت می شود و برایشان کاملاً قابل فهم و درک می باشد.


آب و هوا


کشور هلند دارای آب و هوائی معتدل با تابستان هائی گرم و زمستانی نه چندان سرد می باشد. میانگین دما در این کشور گرم ترین حالت فصل سال بین ۲۴ تا ۳۰ درجه می باشد و در زمستان اغلب زیر صفر نمی باشد و به طور تقریبی درجۀ هوا در ماههای سرد سال ۵ درجۀ سانتیگراد می باشد. اما به هر روی میزان وزش باد دراین کشور تقریباً زیاد می باشد و اغلب هوا بارانی می باشد، به خصوص در ماه های سرد سال.


اقتصاد


هلند در پرورش و تجارتِ گُل مقام اول را در جهان داراست. دامداری و کشاورزی نیز از پایه‌های اقتصاد هلند محسوب می‌شود. ایالات متحدهٔ آمریکا یکی از بازارهای اصلی هلند است و کشورهای اتحادیه اروپا مهم‌ترین شرکای تجاری آن هستند.
هلند خود نیز دارای ذخایر گاز طبیعی است و بخشی از آن را صادر می‌کند. کشتی‌سازی و صنایع شیمیایی از دیگر صنایع مادر در هلند هستند.


هنر


استادانی بزرگ همچون رامبرانت، یوهانس ورمر، جان استین، جیکوب ایساکزون و بسیاری دیگر در هلند فعالیت می‌کردند. نقاش‌های مشهور سده ۱۹ و ۲۰ هلند، ون گوگ و پیت موندریان بوده‌اند.

خواندن 5135 دفعه