+31 (0)20 244 18 21
  trdiaexco@gmail.com

نکات عمومی مربوط به واردات کالا در هلند

چهارشنبه, 22 آبان 1398 ساعت 14:11
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نکات عمومی مربوط به واردات کالا در هلند

 

1-قبل از واردات کالا به هلند بررسی کنید که آیا این کالا در کشور هلند دارای مارک تجاری ، طراحی ، الگو یا کپی رایت ثبت شده است یا خیر.

2- در اکثر موارد کالاهای اروپایی منع ورود به کشور هلند را ندارند مگر در موارد و شرایط خاص.

3- برای واردات کالا از کشورهای خارج اتحادیه اروپا گمرک هلند بررسی می کند که آیا این کالا از نظر ایمنی ، سلامت ، اقتصاد و محیطی قابل قبول است یا خیر.

( اتحادیه اروپا ، نروژ ، ایسلند و لیختن اشتاین ) باید از تولید کننده اجازه نامه دریافت کنید.EEA4- برای واردات کالا از کشورهای خارج از

دارای شبکه توضیع رسمی بوده این نوع واردات حتی با هدف بازاریابی، غیر قانونی بوده وEEA*نکته: اگر معلوم گرددکالای وارداتی در

مشمول قانون واردات موازی می گردد که خود شامل هزینه هایی مانند جبران خسارت توضیع کننده تا از بین بردن و امحاء آن محصول    

می گردد.

5- برای برخی از کالاهای وارداتی محدودیت هایی از نظر مقدار واردات ، شرایط و الزامات خاص وجود دارد که برای واردات این نوع کالاها اخذ گواهی یا اجازه وارداتی الزامی است.

هم خوانی داشته باشد.Commodity Act 6- واردات کالا های غذایی یا دیگر محصولات مصرف کنندگان باید با قانون

شامل مجموعه قوانین برچسب گذاری ، بازرسی ایمنی و پذیرش غذاهای جدید و غیره می شود.Commodity Act *نکته:

           این قانون در برگیرنده کالاهایی مانند مواد غذایی، وسایل تاتو، چیپ ها ، نردبان ، مکمل های غذایی، تجهیزات زمین بازی و غیره     می شود.

برای کالای مورد نظر خود احتیاج دارد یا خیر. ( این نشان بیانگر حداقل الزامات موردCE 7- وارد کننده باید بررسی کند که آیا به اخذ نشان

قبول اتحادیه اروپاست)

8- وارد کننده باید با تامین کننده کالای خود قراردادی شفاف از نظر توضیع ، نمایندگی و غیره منعقد کرده باشد.

9- وارد کننده باید مسئولیت کالایی را که از خارج از اتحادیه اروپا وارد کرده بر عهده گرفته و برای این منظور بیمه مسئولیت تهیه کرده باشد.

10-اگر محصولات بسته بندی به هلند وارد می کنید یا در هلند تولید کننده این محصولات هستید، باید مسئولیت آنرا تا مرحله دفع بر عهده بگیرید.

11- کالای وارداتی مورد نظر حتما باید به گمرک اظهار گردد. برای اظهار کالا به گمرک می توان از کشتیرانی یا حمل کننده ، مسئول بخش لجستیک یا نماینده گمرک کمک گرفت.

12- گمرک هلند مسئولیت محاسبه مبالغ قابل پرداخت را برعهده دارد. مجموع این هزینه ها شامل هزینه های واردات، مالیات برارزش افزوده و مالیات غیر مستقیم می شود. میزان این هزینه ها بسته به نوع محصول و کشور مبدا متفاوت است.

خواندن 1318 دفعه