09022220542
  Parsianvisa1@gmail.com

انواع شرکت ها در هلند

یکشنبه, 13 آبان 1397 ساعت 07:06
این مورد را ارزیابی کنید
(21 رای‌ها)

انواع شرکت ها در هلند
هلند به عنوان عضوی از  اتحادیه اروپا  با دارا بودن اقتصادی رقابتی و توسعه سریع ، به طور کامل از مالکیت خارجی در تشکیل شرکت ها حمایت می کند.
به علاوه درسالیان اخیر با توجه به جایگاه ممتاز منطقه ای و جهانی هلند با در نظر گرفتن شرایط مالیاتی منعطف تر اتخاذ شده در این کشور نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی،  شرکت های بسیاری در غالب اشخاص با سرمایه های خرد و نهادها و موسسات بزرگ تجاری با سرمایه های کلان در هلند به ثبت رسیده اند که همین امر موجب شکوفایی هرچه بیشتر اقتصاد هلند گردیده است .
در این مقاله چکیده ای از انواع شرکت های قابل ثبت در کشور هلند آورده شده است.  

شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص ( Private Limited company Besloten vennootschap (BV
در هلند می توان یک شرکت با مسئولیت محدود را توسط یک یا چند فرد یا شرکت ها یا موسسات حقوقی ، چه خارجی یا هلندی، تاسیس نمود حداقل سرمایه یک شرکت محدود 0.1 یورو و ممکن است از تعداد مشخصی از سهام تشکیل شود. مسئولیت شرکای محدود به میزان سهم خود در دارایی شرکت است.


شرکت با مسولیت محدود و سهامی عام (Naamloze Vennootschap (NV
یک شرکت  با مسئولیت محدود با  سهامی عام مانند یک شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص  عمل می کند که توسط یک یا چند شخص یا اشخاص حقوقی، خارجی یا هلندی تاسیس می گردد. و حداقل سرمایه مورد نیاز EUR 45.000 می باشد. سهام ثبت نمی شود و ممکن است به صورت آزادانه به عموم منتقل گردد. مسئولیت شرکای محدود به میزان دارایی سرمایه گذاری شده توسط هر عضو است.

 

شرکت با مشارکت عام (Vennootschap Onder Firma (VOF
شرکت با مشارکت عام دارای حد اقل دو عضو است، اعضای می توانند هلندی یا خارجی باشند. تاسیس شرکت می تواند توسط افراد یا اشخاص  و نهادهای حقوقی تحت یک توافقنامه مشارکت انجام شود. نه حد اقل سرمایه لازم نیست و نه داشتن شخصیت حقوقی برای مشارکت تام.هرکدام از  شرکا مشترکا و جداگانه مسئول تعهدات شراکت به  میزان دارایی های شخصی خود هستند.

 

شرکت با مشارکت محدود (Commandtenrey Vennootschap (CV
شرکت با مشارکت محدود در هلند یک شکل خاص از شرکت با مشارکت عام است.  در این نوع شرکت دو گونه شریک وجود دارد، شریک فعال و غیر فعال،. شرکای فعال کسانی هستند که مدیریت شرکت را بر عهده داشته و  مسئول سود و زیان شرکت می باشند و همچنین مسئولیت کامل تعهدات مشارکتی را بر عهده دارند. شرکای غیر فعال دارای مسئولیت محدود به میزان سهم خود هستند و در مدیریت شرکت دخالت نمی کنند، مگر اینکه در توافق مشارکت جور دیگری بیان شده باشد.

لازم به ذکر است از بین شرکت های فوق  ثبت شرکت  با مسئولیت  محدود و سهامی خاص ( Private Limited company)  (Besloten vennootschap - BV ) با در نظر گرفتن سهولت شرایط ثبتی و عدم نیاز به حداقل سرمایه از اقبال عمومی بیشتری در بین تجار و سرمایه گزاران برخوردار بوده است.

خواندن 2810 دفعه