+31 (0)20 244 18 21
  trdiaexco@gmail.com

شرایط اخذ ویزای توریستی هلند

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

ویزای توریستی هلند
افرادی که قصد سفر به مناطق برون مرزی دارند برای گذر از مرز کشور مقصد، نیاز به مدرکی دارند که به آن ویزا یا روادید گفته می شود. این مجوز با توجه به قوانین هر کشور و روابط دیپلماتیک دو کشور می تواند متفاوت باشد به طور مثال در بعضی از کشور ها برای ورود به آن تنها کافی است که ویزای شما توسط پلیس مرزی بررسی و اجازه ورود به شما داده شود.

اما در برخی دیگر از کشورها لازم است تا از طریق سفارت کشور مقصد که در کشور مبدا واقع شده است برای اخذ ویزا اقدام صورت گیرد. بعضی از کشور ها نیز طبق توافق نامه ایی که بین آن ها صورت گرفته است دارای مرز های باز می باشند و مردم کشور های عضو این توافق نامه برای ورود به این کشور ها نیازی به اخذ ویزا ندارند. ویزا انواع مختلفی دارد مانند ویزای دانشجویی، ویزای تجاری، ویزای مهاجرتی، ویزای دیدار اقوام. متداول ترین نوع ویزا، ویزای توریستی می باشد که افرادی که برای گردش و تفریح قصد سفر به کشور دیگری را دارند می بایست این نوع ویزا را اخذ کنند. ویزای توریستی هلند به دو صورت تک ورود و مرور متعدد ارائه می شود. که در نوع تک ورود شخص تنها یک بار اجازه ورود و خروج از کشور هلند را دارد اما در نوع ورود متعدد در طی مدت زمان اعتبار ویزا چند بار می توان به هلند سفر کرد.

مراحل دریافت ویزای توریستی هلند
برای دریافت ویزای توریستی هلند در ابتدا شما می بایست فرم تقاضای ویزا را تکمیل کنید. در مرحله بعد درخواست وقت ملاقات حضوری می باشد که این مرحله توسط ارسال ایمیل می بایست انجام گیرد. این ایمیل باید شامل اطلاعات صحیحی از جمله نام کامل متقاضی، شماره گذرنامه، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت، ملیت، جنسیت، شماره تماس و آدرس پست الکترونیک باشد.

این ملاقات حضوری برای انجام انگشت نگاری و ارائه مدارک مورد نیاز می باشد که بعد از انجام این مرحله می توانید وضعیت درخواست اخذ ویزای توریستی هلند را از طریق پیامک یا پست الکترونیک بررسی کنید. توجه داشته باشید که جواب درخواست شما برای ملاقات حضوری جهت دریافت ویزای توریستی هلند به پست الکترونیک قید شده ارسال خواهد شد و پس از تعیین زمان ملاقات تغییر زمان یا لغو آن امکان پذیر نمی باشد. توصیه می شود حداقل ۳ ماه قبل از زمان سفر به کشور هلند برای اخذ ویزای توریستی آن اقدام شود. از ایمیلی که سفارت برای شما فرستاده است حتما یک نسخه چاپی تهیه کنید زیرا به هنگام مراجعه به سفارت الزامی می باشد. تور هلند و تور اروپا فرصت مناسبی برای سفر به این کشور برای علاقمندان است.

 

 

ویزای هلندشرح خدمات
انواع ویزا توریستی، تجاری، ملاقات خانواده و بستگان، ترانزیت فرودگاهی، ورود مجدد، طولانی مدت (تحصیلی و کاری)
مراحل صدور ویزا تکمیل فرم درخواست، آماده‌سازی مدارک، تعیین وقت سفارت، تحویل مدارک و ثبت اطلاعات بیومتریک،
عودت پاسپورت
وقت سفارت مراجعه به کارگزار سفارت
مصاحبه و انگشت‌نگاری  دارد
مدارک لازم برای صدور ویزا مدارک شناسایی، مدارک مالی و مدارک شغلی
مدت زمان لازم برای صدور ویزا بیست روز
سفارت/ کنسولگری دارد

 

 

خواندن 429 دفعه