+31 (0)20 244 18 21
  trdiaexco@gmail.com

مقایسه هزینه زندگی در شهر های هلند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مقایسه هزینه زندگی در شهر های هلند

 

بر اساس آخرین آماری که یکی از منابع معتبر در سال ۲۰۱۸ درباره‌ ارائه‌ شاخص‌ های ارزان ترین شهر هلند برای کار و زندگی ارائه کرده است ، شهرهای مهم و بزرگ هلند با توجه به فاکتورهای مختلفی بررسی شده‌ اند . برای مثال یکی از موارد ارائه شده ، درصد اختصاص بودجه‌ هر شخص یا خانواده برای مخارج کلان و خرد زندگی بوده است .

در این دسته‌بندی ، بالاترین درصد مخارج زندگی در هلند نخست به هزینه‌ های اجاره‌ خانه با ۲۹٫۵ درصد و خورد و خوراک با ۲۷٫۳ درصد تعلق دارند . کمترین هزینه‌ ها نیز به کفش و پوشاک با ۳ درصد و تفریح و ورزش با ۴٫۹ درصد مربوط می‌شوند . بقیه‌ هزینه‌ ها مانند حمل و نقل ، رستوران و خدمات در میانه‌ این درصد های حداکثر و حداقل جای می‌گیرند .

با مقایسه‌ شش شهر مهم برای یافتن ارزان ترین شهر هلند برای کار و زندگی ، یعنی شهرهای آمستردام ، لاهه ، اوتریخت ، لایدن ، ماستریخت و روتردام با این شاخص اندازه‌گیری ، نتیجه‌ بدست آمده نشان می‌دهد که بالاترین شاخص در این لیست متعلق به شهر آمستردام با شاخص هزینه‌ زندگی ۸۰٫۶۶ و پایین‌ترین شاخص مربوط به روتردام با شاخص ۷۲٫۹۸ است .

یعنی به بیانی دیگر ، گرانترین شهر در هلند برای زندگی ، پایتخت این کشور یعنی آمستردام و ارزان ترین شهر هلند برای کار و زندگی ، شهر روتردام می‌باشد . البته شایان ذکر است که شهرهای کوچک در کشور هلند که هزینه‌های زندگی در آن‌ها حتی بسیار پایین‌ تر از روتردام هستند وجود دارد ، اما به نسبت کوچک و محلی بودن ، از میزان امکانات و تسهیلات آن‌ ها در مقایسه با شهرهای مدرن و پیشرفته کاسته خواهد شد .

خواندن 419 دفعه