جاذبه های گردشگری هلند

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

سفر به هلند
هلند یکی از زیباترین کشورهای جهان است که در بخش شمال غربی قاره‌ اروپا قرار دارد. این زیبایی را می‌توان، به دلیل شرایط آب و هوایی و گونه‌های مختلف گل‌ در این کشور دانست. جاذبه های گردشگری ، فر هنگی ، تحصیلی و اقتصادی کشور هلند به قدری است که نظر تمامی گردشگران با سلایق و گرایشهای متفاوت را به خود جلب خواهد کرد.

در این مقاله به گوشه هایی از جاذبه های گردشگری این کشور زیبا در شهر های مختلف آن اشاره می کنیم.

آمستردام
آمستردام پایتخت هلند ،شهری زیبا است که با معماری‌های تاریخی به همراه طبیعتی زیبا، وکانال‌های آبی مشهورش سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.


قایق سواری در کانال ها ، بازدید از موزه های متنوع ، میدان ها و خانه های تاریخی ، کاخ سلطنتی آمستردام ، بازار گل ، پارک جنگلی Amsterdamse Bos) ( ، باغ گیاه‌شناسی (Hortus Botanicus) ، لحظات فراموش نشدنی را در آمستر دام برای شما رقم خواهد زد.

از نظر دسترسی به حمل و نقل عمومی ( قطار ، تراموا ، مترو ،اتوبوس و تاکسی و کشتی ) این شهر ار توسعه یاقته ترین شهرهای اروپایی به حساب می آید. همچنین استفاده از دوچرخه در مسیرهای ویژه دوچرخه سواری جهت رفت و آمد روزانه در بسیاری نقاط شهر امری عادی و رایج است. بخشی از رفت و آمد شهری مردم و توریست ها در آمستردام نیز از طریق قایق صورت می گیرد و همچنین بیش از ۲۵۰۰ خانه قایقی در آن مستقر است.
از دیگر ویژگی‌های این شهر می توان به موزه‌های رو باز ، پارک‌های زیبا و دانشگاه های متعدد اشاره کرد.


روتردام
شهر روتردام پس از آمستردام دومین شهر بزرگ هلند می باشد. این شهر زیبایی های منحصر به فردی دارد. مکان های فوق العاده خرید و خانه های تاریخی متعدد از جاذبه های گردشگری این شهر به حساب می آید. رو تردام بزرگ ترین بندر قاره اروپاست.

سامانه‌ای انبوه از راه‌آهن‌ها، جاده‌ها و راه‌های هوایی و آبی باعث شده تا به این شهر لقب «دروازه اروپا» داده شود.
شهرت روتردام را می توان در چند فرهنگی بودن شهر، دانشگاه اراسموس، معماری مدرن، بمباران شدن در جنگ جهانی، و چشم‌اندازهای کناره رودخانه‌ای یافت.
اگر اهل خوردن غذاهای رنگارنگ از فرهنگ‌های مختلف هستید روتردام می تواند مکان مناسبی برای شما باشد. نزدیک به ۳۰۰ فرهنگ ملی و قومی گوناگون از سراسر دنیا در روتردام زندگی می‌کنند.
روتردام را پایتخت معماری و شهرسازی هلند نیز می‌دانند که شهرسازی آن آمیزه‌ای از شهرسازی مدرن و سنتی هلندی است. . جایی که از گالری‌های هنر معاصر تا قدیمی ترین موزه‌های هلند را می توان در آن یافت.

پل اراسموس (Erasmus Bridge) ، ایستگاه مرکزی روتردام (Rotterdam Centraal Station)، باغ آربورتم ترومپنبرگ (Arboretum Trompenburg) ، باغ وحش روتردام (Rotterdam Zoo) ، خانه های تاریخی ، موزه های گوناگون از جاذبه های گردشگری شهر روتردام می باشد.


شهر تاریخی هارلم (Haarlem)
از طریق یک سفر کوتاه با قطار میتوان از آمستردام به شهر هارلم سفر کرد. در این شهر می توان از خانه های تاریخی از طبقه مرفه ، اشراف و تا جران این شهر و آسیاب بادی کنار رودخانه بازدید کرد.
در مرکز شهر بازار و کلیسای مرکزی وجود دارد که دیدنی است.

راه های آبی و کانال های آب بخش جذاب و جدانشدنی این شهر است. موزه Frans Hals museum از دیگر اماکن دیدنی این شهر می باشد.
گذراندن ساعاتی چند در فضای آرام این شهر خالی از لطف نیست.

شهر ادام (Edam)
ادام يكي از سنتي‌ترين و اصيل‌ترين شهرهاي هلند است.، این شهر دارای آسیاب‌های بادی، زمین‌های کشاورزی و خانه‌های دیدنی و قدیمی است .
پنیر مشهور هلندی ادام، نام خود را از همین شهر گرفته است. در ادام می‌توانید غذاهای لذیذ هلندی را میل نمایید

شهر لیسه موطن باغ لاله کوکنهوف ، بزرگترین باغ گل جهان .

لیسه شهری کوچک ، در جنوب آمستردام و هارلم، که موطن باغ لاله کوکنهوف (Keukenhof) می باشد، هر ساله با آغاز بهار (معمولاً از ۲۲ مارس تا ۲۰ مه) این باغ به مدت ۲ ماه بازگشایی می‌شود و در آن هزاران لاله رنگی از انواع مختلف به نمایش گذاشته می شود. باغ لاله کوکنهوف سالیانه صدها هزار نفر بازدید کننده را از سراسر جهان به سمت خود می کشاند. در این باغ گل زیبا مکان های دیدنی جذابی وجود.

بهترین زمان برای سفر
هلند، آب ‌وهوای معتدلی دارد؛ تابستان‌های ملایم و زمستان‌های نسبتا سرد، از ویژگی‌های آب‌و‌هوای هلند است. دمای هوا در طول روز در زمستان بین ۲ تا ۶ درجه و در تابستان بین ۱۷ تا ۲۰ درجه است . بهترین زمان برای سفر به این کشور از اواسط مارس تا اواسط ماه مه است. در تمام طول سال احتمال بارش باران وجود دارد.
هلند علی رغم مساحت کم دارای جاذبه های گردشگری شناخته شده و ناشناخته فراوانی است که در سرتاسر این کشور پراکنده هستند از روستای کوچک گیتورن ( روستایی بدون جاده با کانال های آب فراوان )

تا شهر های بزرگ آمستردام ، روتردام و لاهه ( شهر زیبا و تاریخی - اداری هلند ) در همه مناطق گزینه ای برای شگفت زده شدن خواهید یافت.

 

خواندن 1782 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.